“Është kapur duke blerë vota”/ PD denoncon një tjetër kryebashkiak të PS-së (video)

Pavarësisht denoncimeve të PD për vjedhje të votave, Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi shprehet se asnjë zyrtar i Partisë Socialiste nuk është futur në qeli.

Në një intervistë për gazetarin e “Panorama”, Mariglen Kume, ai thotë se është e nevojshme të ndëshkohen krimet elektorale, duke vënë theksin tek kryetari i bashkisë në Has, i cili sipas tij duhet të ishte në qeli.

Gazment Bardhi tha se Prokuroria mbylli çështjen me arsyetimin se nuk dëgjohet mirë zëri i personit në video, por shprehet se kryetari i bashkisë Has është kapur me zë dhe figurë duke blerë vota.

Bardhi paralajmëroi se janë edhe 10 zyrtarë të tjerë të PS nën hetim nga Partia Demokratike, ndërsa shtoi se qeveria po po ndjek strategji për t’i mbajtur në detyrë.

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është larguar nga “Portokalli” dhe rreth 5 vite më parë ai është shkëputur totalisht nga ekrani.   Por...

Zi në familjen e Getoar Selimit, reperi humb personin e afërt

Sot është një ditë e trishtë për familjen e reperit Getoar Selimi.   Halla e reperit është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e ka bërë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...