“Siç q*het qartë”, këshilltarja e Sali Berishës flet për gafën e karrierës: Ja pse gjuha më shkoi ku dhemb dhëmbi

Këshilltarja e ish-kryeministrit Sali Berisha, Erla Mëhilli ka dhënë një intervistë ku ka folur edhe për konferencën e parë për shtyp.

Ajo tregoi se konferencën e parë për shtyp e ka dhënë në vitin 2007 dhe nuk ka qenë aspak e përgatitur.“Hera e parë nuk harrohet kollaj. Konferenca e parë ka qenë në vitin 2007, nuk isha e përgatuitur se isha këshilltare për mediat. U përgatita dhe kur kam dalë nga salla e konferenca më dukej sikur kisha lënë paragrafë të tëra pa thënë”, u shpreh ajo.

Mëhilli shprehu besimin se Berisha e ka zgjedhur si këshilltare për shkak të aftësisë dhe jo për shkak të bukurisë, pasi mendon se po të ishte për pamjen do kishte ikur me kohë. Si momentin më të sikl etshëm, ajo cilësoi lapsusin gjatë një konference për shtyp, kur në vend që të thonte “siç shihet qartë” tha “siç q*het qartë”.“

Momente të sikletshme ka pasur disa, por më i sikletshëm është një lapsus që kam bërë në një konferencë për shtyp, por që e kalova me sportivitet. Lapsusi ka qenë në fjalën “siç shihet qartë”. Është lapsus fonetik. Sa për dhëmbët mos u bëj merak se e kam mamin dentist”, theksoi Mëhilli duke iu drejtuar gazetarit Ervin Kurti, i cili e ng acmoi paksa.

TE TJERA

spot_img