Edi Rama si Nënë Tereza: Bashkë mund të bëjmë gjëra të mëdha

U bë javë tashmë që kryeministri Edi Rama e nis ditën me një postim në profilin e tij në facebook, që i referohet shprehjeve të njohura të personazheve të rëndësishëm që kanë shenjë në historine e njerezimit.

 

Këtë të shtunë, kreu I qeverisë ka postuar një thënie nga krenaria e të gjithë shqiptarëve dhe mbarë botës, Nënë Tereza.

 

“Unë mund të bëj gjërfa që ju si bëni dot; Ju gjëra që unë si bëj dot. Bashkë mund të bëjmë gjëra të mëdha.”, është thënia shenjtores Terezë së cilës I referohet edhe Rama.

TE TJERA

spot_img