HYRJELAJMESHOWBIZU ndanë se e rrihte gruaja, Saimir Çili tregon shkakun

U ndanë se e rrihte gruaja, Saimir Çili tregon shkakun

Sajmir Cili, Drejtori i Cirkut Kombëtar, ishte një moment në qendër të lajmeve rozë për ndarjen nga gruaja e tij, Suela Kalaja.

E para ishte Suela, ajo që kërkoi urdhër-mbrojtje ndërsa, pas saj, ishte kantautori ai që den oncoi gruan për dhu në. I ftuar në “Soiree”, me Jonida Shehun, Çili ka rrëfyer mbrëmë se me ish-bashkëshorten, Suela Kalaja, janë grindur për shkak të profesionit. Tekstet e këngëve duket se kanë qenë shkaku i rr ahjes mes tyre.

‘Duke qenë në një familje, duke qenë të dy kantautorë dikur, kompozitorë, unë edhe orkestrues, dilema më e madhë për t’u zënë kanë qenë tekstet e këngëve. Me Suelën jemi zënë gjithë kohës vetëm për tekstet. E bukura e profesionit është që jemi brenda shtëpisë, çdo gjë e bën bashkë’, u shpreh ai. Dyshja tashmë është ndarë prej disa vitesh dhe ata vazhdojnë jetën, ndërkohë që produkt i martesës disavjeçare është një vajzë.

TE TJERA

spot_img