Rikthehen tërmetet, lëkundet toka në Tiranë e Prishtinë

213

Para pak çastesh janë ndjerë në Prishtinë lëkundje të tokës. Lajmin e ka bërë të ditur faqja EMSC e cila merret me regjistrimin e tërmeteve.

Dridhjet janë ndjerë edhe në Tiranë, epiqendra ka qenë në Prishtinë dhe fuqia e tërmetit ka qenë me magnitudë 3.8 ballë.

Akoma nuk ka ndonjë informatë nëse ka sjellur dëme të ndryshme ky tërmet.