Rama citon profetin Muhamet: Fol mirë ose mos fol fare

216

Kryeministri Edi Rama, ka cituar Profetin Muhamet.

“Fol mirë ose mos fol fare”, është nga Profeti Muhamet (paqja qoftë mbi të) fraza të cilën përcolli mëngjesin e sotëm përmes rubrikës “Fjalë të Shenjta”, Kryeministri Rama

Duke cituar fjalë të shenjta nga librat e shenjtë, por edhe nga personalitetet botërore, Kryeministri Rama ka përcjellë këto javë apelin e solidaritetit dhe ndihmës njerëzore ndaj të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit.

Lexo edhe:   Pse u shkarkua Hajdarmataj, ç’po tregon bosi i kokainës që u kap në Gjermani për lidhjet me politikanët e lartë