Kush është Ledi Basha, pronarja e lokalit që i kërkoi kur*at Zogut: S’kënaqem me pak, punoj me mish e shpirt për sukses (Premtimi për përqindjen)

Dosja.al ka zbardhur detaje të reja mbi një nga personazhet e përfshirë në skemën e próstitucionit, pjesë e të cilës është edhe Hermes Nikaj. Një prej vajzave që del në skenë, nga pérgjimet e publikuara nga gazetari Elton Qyno është edhe Ledi Basha, një balerinë e cila fillimisht u raportua si Ledi B., por që Dosja.al mësoi identitetin e saj të plotë.

Në njërën prej bisedave të publikuara, Basha, me profesion balerinë dhe modele, e cila administron edhe një lokal ka kërkuar që Nikaj, i njohur si Zogu i Tiranës t’i sjellë disa vajza, të cilat i quan “një tufë kur*ash”.

Pjesë nga përgjimet

Hermes Nikaj në datën 21 tetor zhvillon një bisedë me një pronare lokali e identifikuar si “Ledi.B”,e cila në ditën e inaugurimit të lokalit të saj në Tiranë, bisedon me “Zogun e Tiranës”, duke i pohuar këtij të fundit që të marrë një grup vajzash, dhe të shkonte tek lokali, pasi në këmbim të këtij shërbimi, Zogut i premtohet një përqindje monetare. Pronarja e lokalit e këshillon Zogun të mos marrë meshkuj me vete. Mes “Ledi B” dhe Zogut zhvillohet kjo bisedë si më poshtë:

Ledi.B: Të enjten je i ftuar, merr një grup ku**ash, ku**ash ç’a të duash ti. Është i ftuar E.Ll dhe J.V,(këngëtarë), merri ato ku**at e tua…se do i bësh reklamë hapjes së lokalit. Pastaj flasim që të marrësh dhe ti një përqindje, pasi nuk do të jetë me tallava. Merri ku**at më të mira se do të prenotoj tavoliën dhe mos me merr e më sill çuna.

Nga ana tjetër Zogut i përgjigjet pozitivisht “Ledi.B” duke i konfirmuar se do shkonte me një grup vajzash në lokalin që sapo do inaugurohej.

Ledi Basha është promovuar edhe më parë si balerinë dhe në intervistat e saj ka rrëfyer aspiratat për sukses të mëtejshëm, për të cilin është shprehur se punon me mish e me shpirt që ta arrijë.

“Është shumë e thjeshtë të bëhesh Modele sot, por e vështirë të arrish suksesin dhe famën. Unë personalisht kam tre parime në jetë, të synoj më të mirën, të punoj me shpirt për ta arritur dhe më pas të shijoj atë çka kam arritur. Nuk duhet kurrë të kënaqesh me pak, gjithmonë duhet të kërkosh atë që meriton, edhe pse pak e vështirë në ditët e sotme,”– shprehej Ledi, para disa vitesh në një intersitë për Gazetën Telegraf.

Hermes Nikaj u árrestua bashkë me tre persona të tjerë pas një hetimi për shfrytëzim dhe ushtrim próstítucíoni në qendrat estetike dhe klubet e natës. Nga grupi në të cilin bënte pjesë Nikaj ofrohej edhe shërbimin eskórtë dhe sèks në grup. Dosja.al mësoi se Nikaj ishte në një dhomë hóteli në autostradë me Artur Gjinin nga Mamurrasi në momentin që është arrèstuar.

Në dëshminë e tij, mësohet se ‘Zogu i Tiranës’ ka mohuar gjithçka duke u shprehur se të gjitha aktivitetet e kryera janë bërë me dëshirë dhe nga dëshira për të eksploruar. Ai ka mohuar të jetë tutor apo të ketë marrë pagesa në këmbim të sèksit të ofruar, ndërkohë që dëshmia e Denisa Nelit, vajza e cila u kap me Nikajn dhe Gjinin në autostradë ka zbuluar të gjithë skemën e prósitucionit që kryesohej nga “Zogu “.

(f.m/dosja.al)

” O kür..”/ Familjarët e Kiarës reagojnë pas ofendimeve për të: Na vjen keq, por për këtë duhet të…

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar në programin Artkand me Jetona Koçibellin rrëfeu më shumë për Tom Kukën, identitetin e tij...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...