Kësaj i thonë “bëmë mama që ti ngjaj vjehrrës”, ja sa shumë qe i ngjan Floriana Garo vjehrrës

639

Në disa raste, pa ose me vetëdije, djemtë kërkojnë ose tërhiqen nga vajzat që ngjasojnë me mamatë. 

Jo më kot, teoritë e psikoanalistëve, me në krye Frojdin, përpiluan kompleksin e Edipit që trajton dashurinë dhe lidhjen e fortë të djemve me mamatë.

Sigurisht që mbetet vetëm teori, megjithëse nisur nga rastet në vijim duket e vërtetë.

Floriana Garo dhe Lumturi Ratkoceri/ Ish-moderatorja e “Jo vetëm modë” ka një ngjashmëri të dukshme me të vjehrrën, kryetaren e Aleanca Kuq e Zi, Lumturi Ratkoceri. Flokët dhe sytë e gështenjtë si edhe buzëqeshja e ëmbël i bën të duken si nënë e bijë.

Ariana Fejzullahu dhe Nera Fejzullahu/Për shkak të nishaneve karakteristike në fytyrë, buzëqeshjes së ëmbël dhe syve të tërhequr, duket sikur Nera është nëna e Arianës dhe jo mamaja e Ermal Fejzullahut.

Lexo edhe:   Tuna ndahet nga Patrisi? Ja gjesti i këngëtares