U martua me 30 vjecarin qe donte, por prindërit “bëjnë la net” vajzën se djali ishte i madh ne moshe

607

Veten ne shqiperi ndodh qe te duash nje njeri dhe familja te mos e doj apo te ndan me ate.

- PUBLICITET -

Nje histori dashurie ka nisur dhe familja e vajzes ka qene kundra saj qe ne fillimet e saj.

Historia nis kur ajo kishte qenë në 15-vjeçare dhe kishte dashuruar një djalë në fshatin ku ajo jetonte. Ky djalë ishte Visari, të cilin familja e Marsides kishte refuzuar ta pranonte për shkak të diferencës në moshë që ata kishin midis tyre.

Por ata duheshin megjithese familjet nuk donin te ndodhte kjo fejese. Megjithese vajza donte nje fejese familja nuk e donte per shkak se vajza ishte 15 vjece.

Por problemi ishte dhe djali i cili ishte 30 vjec. Eshte nje diference shume e madhe moshe dhe kjo eshte dicka qe nuk shkon.

Ndaj dhe familjet nuk ishin dakort.Por ne fund vajza iku nga shtepia dhe u martua me djalin qe donte.Dhe qe nga ajo dite familja e largoi nga shtepia vajzen e tyre.

- PUBLICITET -