Grida Duma fiton miliona lekë në emision. Dhuron paratë dhe rrogën për të prekurit nga tërmeti

269

Tërmeti i 26 nëntorit u pasua me një tragjedi, pasi mori 51 jetë njerëzish. Të shumtë kanë qenë njerëzit që u solidarizuan me të prekurit e tërmetit dhe ndër ta edhe politikania Grida Duma.

- PUBLICITET -

Duma mori pjesë në emisionin “Dilema Deal or no Deal” të zhvilluar për kazën e ndihmës së familjeve të dëmtuara, ku fitoi 5 milion lekë të vjetra.

Ish-deputetja demokrate premtoi se këto para së bashku me pagën e saj si pedagode do t’ja dërgojë këtyre personave që kanë humbur banesat dhe familjarët.
Ky gjest i Grida Dumës mund të konsiderohet mjaft i veçantë, pasi shumë pak politikanë janë solidarizuar pas tërmetit shkatërrues.

- PUBLICITET -