Sallata fantastike e cila nuk duhet qe te mungoje sonte ne tryezen tuaj, pregatitet fare lehte

Cilesohet si nje nder sallatrat me fantastike dhe teper e vecante. Prandaj ne menduam qe ta sjellim ate per ju pikerisht diten e sotme.

 

Përbërësit: 150 gr majonezë, 150 gr jogurt grek, 1 lugë e vogël uthull, gjysmë lugë e vogël mustardë, 500 gr lakër e bardhë, 2 karota, 1 dardhë, Rrush të thatë ose kopër sipas dëshirës

 

Përgatitja:

Prisni julienne (në shirita gjatësorë) lakrën dhe karotat. Prisni dardhët në kubikë dhe prisni përgjysmë kokrrat e rrushit.

 

Në një tas rrihni majonezën, jogurtin, uthullën dhe mustardën për 10 minuta. Ia shtojmë sallatës salcën e përgatitur, shtojmë dhe ca gjethe koper dhe e përziejmë mirë

TE TJERA