“Nuk më shihnin sytë e saj!” Adelina Ismajli tregon përse qëndroi larg muzikës

198

Adelina Ismajli ka qenë e ftuara speciale e emisionin NiN, me Alaudin Hamitin mbrëmjen e djeshme.

- PUBLICITET -

 

Këngëtarja e njohur shqiptare tregoi arsyen e largimit nga muzika dhe pse u shkëput për një kohë të gjatë.

 

Ajo tha se nuk mund të qëndronte në skenë përsa kohë që nuk e ndiqte nëna e saj e ndjerë.

 

“Ka qenë një thyerje e madhe emocionale kur mami u nda nga jeta. Në atë moment e kam pasur plotësisht të pamundur të jem në skenë e mos t’i kemi dy sytë e mamit që më shohin. Nuk e pashë të arsyeshme të isha në skenë të këndoja”.

 

Adelina u shpreh se këtu ka ndikuar edhe ardhja në jetë e fëmijës dhe ndryshimi i realitetit për të.

“Nuk kisha çfarë ndjenja të jepja”, u shpreh Adelina.

- PUBLICITET -