Nga nesër i ftohtë i acartë në të gjithë vendin, temperaturat nga 8 deri në minus 7 gradë celcius

314

Gjatë ditës së nesërme, rreshjet e borës do të zbardhin një pjesë të madhe të qyteteve kryesisht në veri dhe veri-lindje, ndërsa temperaturat do të vijojnë të bien ndjeshëm.

 

Me tepmeraturën më të lartë 8 dhe më e ulëta deri në -7, dita e nesërme do të jetë e acartë në të gjithë vendin.

 

Kryesisht në vendet malore ku sipas IGJEUM temperatura do të varjojë nga -7 në 0 °C. Në vendet e ulëta nga -1 në 7 °C dhe në bregdet nga 3 në 8 °C.

 

Era do të vazhdojë të fryjë e lehtë, deri mesatare gjatë pasditeve (për momente të shkurtra deri e fortë).