Gjen portofolin me para në rrugët e New York dhe e dorëzon në polici, ja si reagojnë policia kur mësojnë se është Shqiptar

417

Më i fundit vjen nga shtetasi Blerim Gjocaj, i cili jeton në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ka gjetur ditën e djeshme në rrugë një kuletë me para dhe e ka dërguar atë tek stacioni i Policisë.

 

Në momentin e dorëzimit, forcat blu e kanë komplimentuar, ndërkohë Gjocaj ka treguar se është shqiptar.

 

Postimi i Gjocajt në rrjetet sociale:

Sot ne njeren nga shumë rruget e New York hasa ( gjeta ) një kulet per plot para ( disa mishe ) dhe ate e dergova ne polici tek stacioni 52 pc, ëebsiter avenue bronx ny 10467.

 

Policia thanë oh sa njeri i mirë që qenke, une ju thash: faliminderit per keto fjalë, por une jam shqiptar…

 

Today i found one wallet was full of money ( couple of thousands dollars) and when i send that to police station, they called me a very great and good guy. i tell them thank you so much for great and fabulous words , but i’m albanian.

happy holidays….