Zi në shtëpinë e këngëtares shqiptare, 3 ditë pasi festoi ditëlindjen i ndërron jetë nëna

189

Një lajm i hidhur vjen nga këngëtarja Ganimete Abazi e cila vetëm tre ditë më parë në 25 dhjetor festoi ditëlindjen.

Në prag të festës së ndërrimit të viteve, Ganimete ka humbur nënën e saj të shtrenjtë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja shumë e dashur për publikun dhe ndër më të njohurat në Kosovë.

Me anë të një postimi në Facebook, Ganimete njofton dashamirët se varrimi do të bëhet nesër.

“Me dhimbje të thellë ju njoftoj se sot ndërroi jetë nëna ime. Zoti e shpërbleft me Xhenet!”, shkruan këngëtarja.