Uroi Arilenën për fitoren, Roberti e ofendon; biznesmeni gay i kthehet: “E ke fiksim mikrofonin në gojë”

449

Çmimi i parë dhe i dytë në “Festivalin e Këngës në RTSH”, ka ndarë në kampe jo vetëm fansat e Arilena Arës dhe Elvana Gjatës por edhe personazhet publike dhe muzikantët.

Një “sherr i ri” k plasur dhe kësaj radhe mes Robert Berishës dhe Elton Ilirjanit. Eltoni, njihet gjerësisht si biznesmeni gay, i cili ka folur hapur për prirjet e tij seksuale. Në një koment në postimin e Arilenës, Ilirjani e ka uruar për fitoren:

“Urime!! Fitore e merituar!”

Por Robert Berisha, i cili publikisht tha se përkrahet Elvanën (edhe pse më herët ishte shprehur se kënag e Elvanës dhe Arilenës janë si për varrim), i ka kthyer një koment Ilirjanit:

“Mbylle Instagramin se i trishtove fëmijët me këtë fytyrë.. le të blen një pasqyrë AI gruja jote dhe shikoje veten pak të lutem… ti ske vesh për muzikë se besoj qe qdo vrimë në trup që e ke të dëmtuar..”

Këtë koment Ilirjani e ka bërë screenshot dhe e ka postuar në Instahram ku krahas fotos shkruan:

“Ky eshte Robert Berisha, ky burri qe ben si Maço dhe ngre ne krahe gay per fame neper TV dhe me drejtohet mua me nje fjalor ordiner… lexoni se çfare thote dhe kuptoni qe e ka fiksim mikrofonin ne goje dhe ne vesh sepse e paska provuar ta fuse ne vesh i qenka demtuar! Si pabyths qe eshte me ka bere edhe block! Turp! Dhe per cfare?

Sepse urova @arilenaaraa qe sipas mendimit tim e meritonte! Nejse katundare si ky Berti ka me shumice edhe ne Kosove se Tiranas nuk behet dot ky gojeshqyeri!