‘Turp për ty dhe Verën’, Alketa i kthehet komentueses: Po u fut shqiptari…

453

Alketa Vejsiu ka bërë sot një postim, pas shpalles së Arilenës fituese të “Festivalit të Këngës”.

Alketa kërkoi ndjesë që nuk mundi t’i jepte zë publikut dhe theksoi se nuk do bëhej kurrë palë me jurinë duke shtuar se Elvana duhet të ndihet fituese. Mes komenteve të shumta, Alketa ka vendosur t’i përgjigjet ndjekësve. Një prej tyre i shkruan moderatores: “Zhgenjim! Turp per ty dhe veren uroj qe ta kuptoni ca gafe bete ELVANA ESHTE FITUESJA E vertet”.

“Turp per jurine shqiptare qe voton me 2 pike kengen qe Eurovizioni donte! Kaq! Une sjam juri! Me vjen turp qe flas per meritokracine dhe shoh kete ne fund te nje projekti si ky!”, i përgjigjet Alketa.

Ndërsa një ndjekës tjetër i komenton Alketës: “Zor t’ju vij”. Moderatorja ia ktheu: “…jurisë shqiptare që donit! Ishte me 3 anetare te huaj qe votuan ne rregull. Po u fut shqiptari ja keshtu ndodh!”