Neritan pritet te leshoje se shpejti ‘bomben’ e radhes

465

Neritan është këngëtari i njohur Shqiptarë nga Kosova, i cili në një intërvistë ‘Exclusive’ për Piktv.al, ka dhenë detaje për këngën e tij te re.
Neritan veçohet për një zë mjaft melodik dhe të veçantë, ndërsa stili i tij është: Dance hall & afro trap.

Së shpejti ai ka pohuar se do të publikoje këngen e tij me të re me titull: “Maroko”. Neritani ka thenë se ky do të jetë një ndër projektet gjigandë,

ku Kënga është punuar në “DualVox” Studio, ndërsa artisti ka bashkëpunuar me emra të njohur të skenës shqiptarë deri në finalizim te saj.

Përveç këngës, ne mësuam edhe disa detaje të reja në lidhje me xhirimet e klipit, ku kënga do të realizohët nga një Poduksion gjigan shqiptarë, ndërsa skenat do te realizohën në Tiranë dhe Vlorë.

Kënga e re “Maroko” pritët të lançohët në fillim të vitit të ri. Neritani gjatë verës qe kaloi lançoi këngën remix Lule Lule e cila u bë mjaft virale dhe e pelqyer për fannsat e cila mori miliona klikime.

Gjithatu artisti nga Kosova ka pohuar se në vazhdimsi të karrierës se tij do të sjellë duete dhe bashkëpunime me reper dhe emra të njohur të muzikës.

Lexo edhe:   Luana Vjollca ndryshon look, por sytë shkojnë te tatuazhi në zonën e nxehtë