Ingrit Gjoni tregon sherrin më të madh me Çiljetën në New York: Nuk e di si dolëm para 1000 vetave

Për një laps sysh? Po, mund t’ju duket qesharake, por alamet sherri për një laps sysh ai i dy mikeshave të ngushta Ingrit Gjoni dhe Çiljeta Xhilaga. Në New York…

 

Dy këngëtaret e njohura, mikesha prej 20-vjetësh me njëra-tjetrën, natyrisht kanë pasur edhe momentet e tyre të sherreve, si të gjitha shoqet në fund të fundit. Por ajo që ka ndodhur në New York, në një tur të Çiljetës dhe Ingritit paska qenë fare e pazakontë.

 

E ftuar sot në “E Diell”, ku foli për karrierën e saj të gjatë muzikore, Ingriti tregoi për publikun edhe disa “peripeci”, të cilat e bëjnë edhe më interesante jetën e tyre artistike, sidomos në ture të ndryshme muzikore.

 

Në një koncert të shumë viteve më parë, në New York, kur ishte së bashku me mikeshën e saj Çiljetën, Ingriti tregoi se mes tyre lindi një sherr i madh dhe vetëm për një laps sysh. Aq keq ishin zënë, saqë, në skenë, para 1000 vetave, ato u ngjitën prej dore, por pa folur fare me njëra-tjetrën.

 

E ngacmuar nga Ervin Kurti për raportin e saj me Çiljetën, Ingriti tha se mes tyre nuk ka pasur kurrë, në 20 vjet, ndonjë sherr konkret, veçse ajo herë në New York do të kujtohet gjithmonë me të qeshur. Sherr për një laps sysh…

 

“Në shumicën e kohës, ne jemi 20 vjet mikesha, nuk kemi pasur zënie konkrete, por sherri ynë më i madh ka qenë në New York. Nuk e di si dolëm në mes 1000 vetave, nuk flisnim, sepse ishim zënë për një laps sysh. Por ishim zënë vërtet, jemi zënë shumë keq. Një mikesha jonë na solli një laps dhe u largua…

 

Ne filluam të ndanim pronat. Unë i thashë “ajo ma dha mua”, Çiljeta thoshte “ma dha mua”. Më pas, dolëm në skenë të dyja prej dore, se ashtu e kishim në program, pa folur… Të nesërmen, harruam gjithçka dhe e kaluam me të qeshur…” – tha Ingriti duke qeshur dhe shtoi se aty lindi edhe ideja e një kënge tjetër që do të vinte më vonë mes tyre, “Mike dhe rivale”.

Arjan Çani zbulon se çfare e detyroi të largohej nga Tv Klan, ja ç’do ndodhë tani (Video)

Pas shumë vitesh Arjan Cani nuk u rikthye në ekran cdo të premte këtë sezon të ri televiziv në “Klan” me “Zonë e Lirë”,...

Shoqe me Beniadën/ Kjo është banorja e dytë që zbulohet, do jetë në ‘Big Brother Vip’

Pak dite me pare u be me dije nga burime per “Kryefjala” se banorja e pare e “Big Brother VIP” do te jete Kiara...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...