Kinematografia shqiptare në zi/Ndërron jetë aktorja e ‘Përrallë nga e kaluara’

Ka qenë kolegia e saj në Teatrin e Kukullave, aktorja e njohur Shegushe Bebeti që virtualisht me një postim në rrjetin social Facebook ka ndarë me të gjithë lajmin e ndarjes nga jeta të Mira Mingës.

Kush e kujton filmin shqiptar “Përrallë nga e kaluara”, batutat e forta dhe episodet që edhe sot nga shumëkush kujtohen përmendësh nga një prej prodhimeve kinematografike shqiptare emblematike si “Përrallë nga e kaluara”! Kotja, personazhi i gruas ngatërrestare, thashethemaxhije, interpretohej asokohe nga Mira Minga Jupi, e cila u nda nga jeta sot.

Aktorja jetonte prej 19 vitesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës bashkë me familjen e saj, kur është mësuar lajmi i trishtë i largimit nga jeta.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...