‘Rama ik’ pushtoi derbin e kryeqytetit/ Reagon Berisha: Jeni zëri i ndërgjegjes kombëtare!

226

“Rama ik” ishin thirrjet në kor mbrëmjen e djeshme në stadiumin “Air Albania Stadium”.

- PUBLICITET -

 

Tifozë të pranishëm në derbin Partizani-Tirana kanë lëshuar në kor thirrje kundër kryeministrit Rama, duke harruar për pak çaste ndeshjen e sotme.

 

Lidhur me këtë gjest reagon edhe ish kryeministri Sali Berisha.

 

Përmes një postimi në Facebook, ai e quan këtë veprim “zërin e ndërgjegjes kombëtare”.

 

“Nderim të gjithë atyre qe me protestën e tyre kundër Edvin Mafisë bëhen zëri i ndërgjegjes kombëtare”, shkruan Berisha në reagimin e tij.

 

Ky nuk është rasti i parë që ndodh në takime sportive, pasi edhe më herët, mbrëmjen e inaugurimit të këtij stadiumi ku luhej Shqiperi-Francë, një grup tifozësh lëshuan thirrje kundër kreut të qeverisë. Më pas, fenomeni vazhdoi në Korçë, Shkodër dhe Vlorë.

- PUBLICITET -