Ditë zie: Ndahet nga jeta një ndër këngëtarët më të njohur në Kosovë

355

Mbrëmjen e kaluar është ndarë nga jeta një ndër këngëtarët dhe tekstshkruesit më të njohur në Kosovë, Irfan Blakçori. Lajmin e humbjes së këngëtarit e kanë bërë të ditur miqtë e tij në Facebook.

PUBLICITET

 

Blakçori u nda nga jeta në moshën 62-vjeçare, duke lënë pas tre vajza dhe një djalë. Ende nuk është bërë i ditur shkaku i ndarjes nga jeta të artistit. Irfan Blakçori ishte autori i më shumë se 200 këngëve, ku ndër më të njohura përmendim: “Zogu i plagosur”, “Antigona”, “Sot është ditëlindja jote”, “Unë të dua”.

PUBLICITET