Ulje temperaturash/ Zonat ku sot do të ketë reshje dëbore

276

Sot nuk do të mungonë temperaturat e ulta. Po kështu sot priten reshje të dobëta në të gjithë vendin, ndërsa lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Vlorë, Gjirokastër dhe Korçë. Sipas IGJEUM në zonat malore në veri dhe lindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

 

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 14 °C
në vendet e ulëta: 9 / 13 °C
në vendet malore: 2 / 6 °C

 

ERA

Era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.