HYRJELAJMEKULTURËE trishtë/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur , jemi rritur me...

E trishtë/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur , jemi rritur me këngët e saj (Foto)

Ndahet nga jeta në moshën 61 vjeçare, këngëtarja e grupit të njohur të viteve ’90 ‘Roxette’, Marie Fredriksson.

 

Këngëtarja kishte 17 vite që lu.ftonte me kancerin.

 

Në vitin 2002 ajo njoftoi të gjithë ndjekësit e saj se mjeku i kishte dhënë vetëm 1 vit jetë. Kjo gjë nuk e ndali këngëtaren e cila jo vetëm s-fidoi sëmundjen por arriti të këndonte dhe në vitin 2018 nxori albumin e saj.

 

Ajo ishte e martuar me kitaristin e grupit Mikael Bolyos dhe kishte dy fëmijë. Disa nga hitet e këtij grupi janë ‘It must had been love’ ‘Listen to your heart’ ‘Sleeping in my car’ etj.

TE TJERA

spot_img