‘’Kam dhënë pak, Zoti t’u japë më shumë’’/ 94-vjeçari dhuron 10 mijë euro për të prekurit nga tërmeti

Solidariteti që kanë treguar shqiptarët ndaj të prekurve nga tërmeti është i rrallë. Së fundmi një 94-vjeçar ka dhuruar 10 mijë euro për të prekurit nga tërmeti i datës 26 nëntor.

Ai tha se ka dhënë shumë pak dhe uron se Zoti t’ju japë më shumë atyre që janë prekur nga tërmeti shkatërrimtar.

Më tej ai ka thënë:

Unë kam dhënë pak. Zoti t’u japë më shumë. Mua kaq vite m’i ka dhënë Zoti. Të gjithë shqiptarët, kudo që janë në Shqipëri, në Maqedoni, në Mal të Zi, në diasporë e kudo uroj të jenë bashkë, të bashkuar, sidomos në ditë të vështira.”

Këtë gjë i moshuari e ka thënë gjatë një telefonate që ka bërë gjatë emisonit ‘’Shqiptarët për Shqiptarët’’. I moshuari ka dhënë një mësim për të gjithë, pasi të gjithë mund t’i ndihmojmë sado pak të prekurit nga tërmeti në këto ditë të vështira.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...