Shenjat e zodiakut që nuk kanë besim tek vetja

330

Sipas astrologëve disa prej shenjave të horoskopit kanë më pak vetëbesim se të tjerat.

 

Gaforrja

Personat në shenjën e gaforres ndodhen në krye të listës si shenja me vetëbesimin më të ulët dhe tentojnë të vuajë më shumë nga të gjithë sepse preket shumë lehtë nga akthi. Personat e kësaj shenje nuk i pranojnë kritikat.

 

Virgjëresha

Personat e shenjës së Virgjëreshës kanë standarde shumë të larta dhe kur nuk i kënaqin këto standarde, ndiejnë se kanë dështuar. Vetëvlerësimi i këtyre personave lidhet me sukseset e tyre.

 

 

Peshorja

Ndonëse personat e shenjës së Peshores e dinë sa vlejnë, por nuk e çmojnë mjaftueshëm. Në një marrëdhënie tentojnë të bëjnë gjithçka për të bërë të lumtur gjysmën tjetër, por nuk dinë si të bëjnë të lumtur veten.

Peshqit

Ndonjëherë personat e shenjës së peshores nuk e dallojnë të mirën nga e keqja. Kur ndihen se nuk janë të pranuar nga të tjerët, mendojnë që është problem i sjelljes së tyre edhe jo personave që i rrethojnë.

 

Bricjapi

Personat e lindur në shenjën e bricjapit duket një person i besueshëm, maniak i punës dhe nuk ndalet derisa të arrijë atë që do. Shumë të ngjashëm me Virgjëreshën, personat e lindur nën shenjën e Bricjapit duan të arrijnë suksesin dhe bëjnë gjithçka për t’u përmirësuar.

Lexo edhe:   U martua me 30 vjecarin qe donte, por prindërit “bëjnë la net” vajzën se djali ishte i madh ne moshe