Nuk kanë të ndalur suprizat e motit, ja se çfarë pritet të ndodhë javën e ardhshme

Java e ardhshme do të shoqërohet me reshje shiu si dhe me dëborë në zonat malore. Shërbimi Metrologjik Ushtarak bën me dije se reshjet do të bien kryesisht gjatë ditës së martë për të vazhduar me përmirësimin e situatën nga dita e mërkurë.

Parashikimi:

Java parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta. Dita e martë, përgjithësisht parashikohet një ditë me reshje shiu, të cilat do të fitojnë dhe intensitet mesatar me shkarkesa elektrike lokale.

Në lartësitë mbi 1600 metër, reshjet do të kthehen në dëborë me intensitet të ulët. Përmirësimi i motit do të vijë ditën e mërkurë deri të enjten në mesditë, kohë në të cilën do të përkeqësohet sërish.

Era më e vrullshme, parashikohet ditën e mërkurë nga verilindja, e më tej pritet rënia e temperaturave nën 0 ºC si në tabelë. Ju urojmë një javë të mbarë!

Ngjarja në ‘Top Channel’, dalin detaje: Ata që e kanë bërë kanë vëzhguar dy javë

Eksperti Ervin Karamuço i ftuar në “Top Talk” deklaroi se go dina e Top Channel është vëzhguar për dy javë, përpara se të kryhej...

Sondazhi i Piepolit: 50% e shqiptarëve do votonin Partinë Socialiste

Partia Socialiste vijon që të mbetet forca politike e cila mban shumicën në vend. Nga rezultatet e sondazhit të institutit italian Piepoli në bashkëpunim...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...