E kush nuk e mba mend Elsen aktoren e njohur te aso kohe, ajo shfaqet ne emisionin e njohur dhe ben rrefimin qe nuk pritej

Ajo ka shumë role në kinematografi dhe në tetar, por një nga më të spikaturit është ai i Elsës te Pallati 176.

E ftuar mbrëmjen e të premtes në emisionin “Zonë e Lirë”, aktorja Eva Alikaj ka treguar ndër të tjera edhe për rolin që e bëri shumë të famshme, sa batutat e atij filmi përdoren edhe sot në komunikimet mes njerëzve për të bërë batuta.

“Ta luash për 5 vjet, e sforcoja gjithmonë veten në shfaqjet e Pallati 176. Në fillim ka qenë shumë e këndshme, për mua ishte shumë e lodhshme, që të ishe aq e freskët, aq komike.

Më dukej sikur lekët duhet t’i paguaja unë, aq shumë më pëlqente si profesion, merrja lekët dhe ia jepja mamit. Unë nuk e ndjej veten të harruar.

Unë ika jo për të ndenjur, por ashtu erdhi puna, qëndrova për djalin”, tha Eva Alikaj

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...