VIDEO/ “Mos ma drejto mua automatikun!” Edi Rama tmerron fëmijën në Krujë, vogëlushi fillon të qajë me të madhe

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Krujë, ku edhe ka takuar disa nga banorët e prekur nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit.

 

Rama ishte i shoqëruar në këtë vizitë edhe nga Behxhet Pacolli si edhe nga deputetja socialiste Eglantina Gjermeni.

 

Siç tashmë e ka bërë zakon, kryeministri nuk ka lënë takim me banorët e prekur nga dëmtimet e tërmetit, pa e përcjellë ‘live’ në rrjetet e tij sociale.

 

Dhe si çdo transmetim live, pavarësisht masave që merren, kryeministri shpesh herë është përballur edhe më të papritura, ku banorët nuk kanë hezituar që ti shprehin hapur mendimin e tyre në lidhje me situatën.

 

Një reagim plotësisht i sinqertë ka qenë veprimi i një vogëlushi në Krujë, i cili u tremb nga shefi i qeverisë, pasi ky i fundit ju drejtua “Mos ma drejto mua atë automatikun”.

 

“Është lodër!”-i tha djali i vogëli frikësuar, ndërkohë që vetëm disa sekonta më vonë u shkreh në të qara nga frika e kryeministrit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...