HYRJELAJMERama mban premtimin ndaj dy vogëlushëve: I takon me...

Rama mban premtimin ndaj dy vogëlushëve: I takon me…

Dy fëmijë të prekur nga tragjedia e tërmetit të 26 nëntorit kanë takuar sot idhujt e tyre të futbollit, Cristiano Ronaldon dhe Gianluigi Buffon.

 

Takimi ishte organizuar nga kryeministri Rama i cili gjatë takimit i tregoi dy futbollistëve historinë se si dy vogëlushët Aureli dhe Alesio, 8 dhe 10 vjeç, ja dolën të shpëtojnë pasi u hodhën nga ballkoni.

 

Dy të mbijetuarit e pallatit të shembur në Thumanë morën sot një surprizë e cila mund ti ngushëllojë sado pak nga trauma e përjetuar nga tërmeti.

 

TE TJERA

spot_img