Greg Rama vajton të dashurën e shuar: Zemra e një mashkulli i ngjan detit, ka stuhi…

448

Dajli i Kryeminsitrit Edi Rama, Greg Rama, duket se është duke vuajtur humbjen e njeriut të tij të afërm pas tërmetit të 26 nëntorit në qytetin e Durrësit. Studentja e mjekësisë ishte mikja e tij e afërt, madje u aludua se ajo mund të ishte e fejuara e Gregut.

PUBLICITET

 

Këtë lajm e konfrmoi vetë i riu përmes një statusi në rrjetet sociale. Përmes një postimi ai shkruajti se kishte humbur një person të afërm dhe familjen e saj nga tërmeti në Durrës. Bëhej fjalë për Kristi Reçin e cila hu.mbi je.tën në rrënoja me prindërit dhe vëllanë.

 

Vetë Rama kur u pyet dy netë më parë nga gazetari italian në emisionin “Porta e Porta” të Bruno Vespës, e pranoi për herë të parë se Kristi ishte fejuara e djalit të tij, Gregor Rama. Ai tha se nuk reagoi publikisht për këtë, pasi të gjithë vi.ktimat e tërmetit ishin njësoj për të.

 

Ndërsa Gregu, ka bërë një tjetër postim pak orë më parë në Instagram, ku ka veçuar një nga shprehjet në anglisht të Van Gogut.

 

Ai shkruan:

Zemra e një mashkulli i ngjan shumë detit, ka stuhitë e tij, ka baticat e tij dhe në thellësi ka xhevahirët e tij gjithashtu.”

PUBLICITET