HYRJELAJMEKRONIKËAksidenti ne aksin rrugor Shkoder-Koplik, nuk mnijeton dot 63 vjeçarja...

Aksidenti ne aksin rrugor Shkoder-Koplik, nuk mnijeton dot 63 vjeçarja…

Nje aksident ka ndodur mbrenjen e se enjtes (sot 5 dhejetor 2019) ne fshtin Shtoj ku dy automjete jane perplasur me njera tjetren.

Ne kete akisdent kane mbetur te plagosur fillimisht 4 shtetas ku mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin S. P. 63 vjeç, dhe pasagjere K. P. 56 vjeçe, banues në L. 3 Heronjtë, me mjetin tip “Kamion” me drejtues shtetasin me P. L. 21 vjeç, dhe pasagjere M. L. 63 vjeçe, banues në L. Guerrile, Shkodër.

Menjehere eshte bere transportimi i tyre drejte spitalit Rajona te Shkodres per tiu dhene ndihmen e pare, por shtetasja M.L 63 vjec nuk ka arritur te mbijetoje.

Ky eshte aksidenti i dyte brenda dy diteve ne qarkun e Shkodres ku vetem nje dite me pare ( 4 dhjetor 2019) ndodhi nje tjeter aksident ne aksin rrugor Shkoder – Hani i Hotit nga ku mbeten te plagosur rende po 4 shtetas.

TE TJERA

spot_img