Filloi sonte festivali i “Këngës Magjike” me misionin human për të prekurit nga tërmeti “Këndo për të ndërtuar”

Ka nisur sonte nata e parë e festivalit Kënga Magjike 2019.

 

Një spektakël plot atmosferë nga artistë të njohur shqiptarë dhe të huaj.Për herë të parë Kënga Magjike vjen në formatin International.

 

30 artistë Big dhe 18 New Artist, në 3 netë do të sjellin performanca magjike.

 

Siç është bërë me dije të ardhurat nga shitja e biletave të Këngës Magjike me misioni “Këndo për të ndërtuar” do të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona e u plagosën qindra të tjerë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...