Elvis Naçi jep lajmin për të prekurit e tërmetit/ Sot do bëj tranparencë për paratë e mbledhura

220

Imami Elvis Naç jep lajmin e rëndësishëm se sot do të tregojë transparencë për çdo qindarkë të mbedhur gjatë këtyre ditëve për banorët e prekur nga tërmetet.

 

Në një postim në rrjetet sociale, Naçi thotë se do të tregojë se sa para ka mbledhur deri më tani dhe se si do t’i investojë ato në të mirë të shqiptarëve të dëmtuar nga tërmeti shkatërrues.

 

“Sot në orën 22:30 jemi live në fb tim, në maratonën humanitare për të dëmtuarit e tërmetit si edhe për të bërë trasparencën e shumës që është mbledhur nga Shqiptarët.
Trasparenca e çdo qindarkë, euro, franga, pound është detyrimi ynë.
Besimi juaj është përgjëgjesia jonë, për të ndihmuar shqiptarinë që lëngon mbi rrënojat e tragjedisë së tërmetit të 26 Nëntorit!”, shprehet imami.