Mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare nga Presidenti Meta, kryeministri Rama konfirmon pjesëmarrjen…

211

Presidenti i vendit do te mbledhe sot në orën 08:30 Keshillin e Sigurise Kombetare për situatën e post-tërmetit në Shqipëri.

 

Takimin e konfirmoi edhe kryeministri Rama, gjate fjales se mbajtur mengjesin e sotem në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë. Teksa jepte detaje nga puna qe po behet dnerkohe dhe si do te veprohet ne vijim, Rama theksoi: “Nuk po humbim shumë kohë se kemi edhe një takim tjetër me kërkesë të Ilir Metës.”

 

Po sot, Presidenca ka bere me dije mbajtjen e ketij takimi shume te rendesishem. “Sot ne ora 08:30, ne institucionin e Presidentit, mblidhet Keshilli i Sigurise Kombetare”- njoftoi zyra per shtyp e Presidences.