Horoskopi për muajin Dhjetor, 2019/ Ja çfarë ka rezervuar për ju muaji i fundit i vitit

773

Dashi

- PUBLICITET -

Njerëzit janë krijesa shoqërore. Dhe ndërsa ne të gjithë ndryshojmë se si dhe sa shpesh lidhemi, të gjithë kemi nevojë për të paktën diçka. Këtë muaj, shmangni vetminë dhe shoqërohuni me njerëz. Vini re se sa më mirë do të ndjeheni pasi të lidheni me dikë të rëndësishëm për ju dhe si ndikon në sjelljen tuaj dhe dhembshurinë tuaj ndaj të tjerëve.

Demi

Praktikoni durim me veten dhe të tjerët këtë muaj, Demi i ëmbël. Ju keni ide të mëdha, por mund t’i gjeni idetë e ekzekutimit pak më të vështira. Nëse jeni vazhdimisht të zhgënjyer në veten tuaj për të mos ndjekur, zvogëloni dhe bëni plane më realiste.

Binjakët

Ndaloni së përkushtuari për gjëra që nuk janë të rëndësishme ose ju bëjnë të ndjeheni keq. Është një kurth në të cilin ne të gjithë biem, por me reflektim të sinqertë (të sjellur nga ju duke ushtruar! Meditim! Gazetë! Duke folur me shpirtrat e errët që do të bëjnë ofertat tuaja), ju do të gjeni atq që ju bën të vuani më pak. Praktikoni kurajo. Ju jeni mjaft të fortë për t’u kujdesur për veten.

Gaforrja

Sezoni i festave është gjithmonë një kohë që ju dhe familja juaj të shkëlqeni. Njerëzit e qetë, koha cilësore dhe dhuratat e bëjnë Dhjetorin kohën më të preferuar të Gaforres. Kështu që kënaqeni! Vetëm sigurohuni që të mos mbingarkoni veten duke bërë të tjerët të lumtur por mundohuni të gjeni lumturinë tuaj. Nuk janë të gjitha për ju, Gaforre. Lërini njerëzit të paraqiten dhe të ndihmojnë.

Luani

Gjërat që ia vlen të bësh kërkon kohë, Luan. Në vend që të hiqni dorë, provoni të bëni një pushim ose të gjeni një kënd të ri. Këtë vit testoni vendosmërinë dhe vullnetin tuaj në shumë mënyra. Këtë dhjetor, gjërat do të ndryshojnë për mirë. Por vetëm nëse vazhdoni të ecni përpara. Këmbëngulja dhe durimi mund të jenë të shurdhër në këtë moment, por ato kërkohen nga të gjitha gjërat e mëdha.

Virgjëresha

Dhjetori është shpesh një kohë kur të gjithë jemi duke funksionuar pak jashtë zonave tona të rehatisë. Dhe në rastin tuaj, kjo do të thotë mungesë kontrolli. Shtrihuni dhe punoni këtë muskul. Ju mund ta bëni këtë duke shkuar me rrjedhën, duke kontrolluar veten me emocione dhe mirëkuptim kur mund të keni nevojë për pushim. Së shpejti ju do të merrni përfitimin.

Peshorja

Pushimet dhe kjo kohë e vitit kanë tendencë të prenë pasiguritë tona. Një mënyrë se si të gjithë mund t’i nënshtrohemi pasigurive të tyre është përmes konsumit në masë. Rrobat dhe aksesorët e rinj nuk do t’ju bëjnë më të lumtur; ato thjesht do të thotë se keni më shumë sende (dhe më pak para). Njësoj si të humbësh dhjetë paund – nuk do të jesh një person më i mirë, do të peshosh pak më pak. Të gjitha gjërat që duhet të mbani mend ndërsa jeni duke ecur nëpër rrugicat e Target.

Akrepi

Vlerësoni sa më shumë momentin e tanishëm, Akrep. Shtë e thjeshtë të përqendrohesh shumë mirë te e ardhmja ose të gjitha gjërat që dëshiron të bësh pasi të kesh kohë ose para për të. Por tani është gjithçka ka. Thith në momentet që ju bëjnë të ndjeheni të gjallë dhe lejoni që e ardhmja juaj të luftojë me çfarëdo që të ndodhë.

Shigjetari

Sa herë i themi vetes tonë “Unë do të jem i lumtur sapo të arrij X,” vetëm për të arritur qëllimin tonë dhe të zbulojmë se ndjehemi saktësisht njësoj si kur filluam? Ndryshimi i asaj linje të të menduarit është mënyra e vetme për të shijuar vërtet procesin e të jetuarit dhe për të qenë në gjendje të shijoni arritjen për hir të vetes sesa atë që ju përfaqëson.

Bricjapi

Koha e lirë, për ju, mund të jetë një ushtrim i vështirë mendor. Nuk llogaritet si pushim nëse keni një shtresë të trashë faji që përhumb momentet tuaja të kujdesit për veten, si shikimi i filmave, kalimi i ditës me miqtë, etj. Këtë muaj, lejoni vetes të kënaqeni plotësisht me mendjen, trup dhe shpirt. Lista juaj për të bërë nuk do të shkojë askund, dhe një Bricjap plotësisht i pushuar dhe i lumtur është i frikshëm.

Ujori

Manifestimi mund të duket pak i këputur, por me të vërtetë, ai funksionon. Ndoshta jo aq shpejt sa Amazon Prime, dhe mbase jo pikërisht ajo që keni porositur – por dëshirat tuaja janë të fuqishme. Duke menduar pozitivisht për atë që dëshironi të tërheqni kundrejt obsesionit mbi atë që nuk dëshironi, mund të zhvendosni perceptimin tuaj të mjaftueshëm për të marrë atë që dëshironi. Këtë dhjetor, bëni që shtrirjet planetare të funksionojnë për ju dhe kërkoni hënën, Ujori.

Peshqit

Është e çuditshme se si kalimi i kohës me njerëzit që duam mund ta afrojë turpin në sipërfaqen e jetës sonë të përditshme. Por, aty është. Dhe nëse nuk jeni të kujdesshëm, Peshq të ëmbël, ajo mund të përfundojë duke marrë jetën tuaj dhe duke marrë më shumë sesa darka familjare. Mos harroni se vlera juaj nuk përcaktohet nga pritjet tuaja ose nga ajo e të tjerëve.

- PUBLICITET -