Sali Berisha: Arrestimi i Xhulias, çmenduri dhe banditizëm i narkohorrave me uniformë

406

Kryeministri Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me arrestimin e Xhulia Aliajt, me pretendimin se ka shpërndarë statuse të cilat hapin panik. Berisha e quan arrestimin e saj një çmenduri dhe banditizëm.

Reagim i Berishës:

Çmenduria dhe banditizmi i narkohorrave me uniforme, Xhulianen e arrestuan se postoi në rrjetet sociale shkrimin e gazetës së Vatikanit (https://www.avvenire.it/…/rischio-disastro-al-porto-di-dura…)

Denoj me ashpersine me te madhe kete akt banditesk te narkoqeverise se Edvin Mafise dhe kerkoj lirimin e menjehershem te Xhuliana Aliajt. sb