Dhurata fantastike qe ky djalosh nga Gjakova do te dhuroj per njerezit e prekur : Do ua mbushe syte me lot

233

Mobilizimi i shqipëtarëve nga Kosova për të ju dalë në ndihmë bashkëkombasëve të tyre të prekur nga tërmeti në Shqipëri qenë i madh.

PUBLICITET

Një akt simbolik të ndihmës e ka bërë edhe një djalosh nga Gjakova.

Ani Sadiku ka vendosur që të gjitha lodrat e tij t’i dhurojë për bashkëmoshatarët të prekur nga tërmeti në Shqipëri.

Duhet theksuar qe ka qene totalisht iniciativa e djaloshit per ta bere kete veprim, qe na i mbushi syte plote te gjitheve.

Tërmeti prej 6.4 shkallësh të Rihterit që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit ka shkaktuar dëme të mëdha dhe nga raportimet e deri me tanishme demet vijne e shtohen .

Deri më tani janë konfirmuar 49 viktima dhe 750 të lënduar

PUBLICITET