PAPA FRANCESKU DHURON 100 MIJE EURO, PËR SHQIPËRINË

159

Para Francesku ka dhuruar 100 mijë euro për Shqipërinë, si akt solidarizimi për tërmetin e ndodhur mëngjesin e së martës.

- PUBLICITET -

Fondi është dhënë nga Dikasteri për Shërbimin dhe Zhvillimin Njerëzor të Selisë së Shenjtë.

Ky fond do të vijojë edhe me ndihma të tjera që janë aktivizuar në të gjitha kishat katolike në botë, nga Konferenca Episkopale dhe Organizat Bamirësie.

- PUBLICITET -