Kishin një jete bashkë, vetëm gruaja del e gjallë nga rrënojat

Ekipet e shpëtimit kanë mundur të nxjerrin një grua rreth 70 vjeç tek hotel “Palma” në Durrës. Por bashkëshorti i saj nuk pati të njëjtin fat. Ai kishte ndërruar jetë ngjitur me të nën rrënoja.

 

Pamjet janë të rënda.Kujtojmë këtu se që prej orës 03:50 Shqipëria është në panik total për shkak të tërmetit që goditi vendin.

 

Deri më tani raportohet se bilanci i viktimave ka shkuar në 13 dhe raportohet dhe për 600 të plagosur.

 

Dëmet janë të mëdha, ndërkohë që sa më shumë kolon aq më shumë shuhen shpresat se personat e mbetur nën rrënoja të dalin të gjallë.

 

Situata e rëndëruar në vend është raportuar edhe nga shumë media ndërkombëtare.

TE TJERA