HYRJELAJMEAKTUALITET13 vjeçarja ndodhet prej më shumë se 24 orësh nën rrënoja, gazetari...

13 vjeçarja ndodhet prej më shumë se 24 orësh nën rrënoja, gazetari përlotet gjatë raportimit LIVE (VIDEO)

Në orët e para të mëngjesit të sotëm Klement Çupi ka dhënë shenja jete, po nuk mundi të mbijetojë, duke çuar në 28 numrin e viktimave.

 

Është shumë i vështirë vendi ku po bëhet e mundur nxjerrja e trupit të 34-vjeçarit. Ndërkohë që edhe i ati, Hajredin Çupi 67 vjeç nuk ka mundur të shpëtojë.

 

Cupi ishte kthyer nga Anglia tre ditë më parë.

Mes shpresës për ata që ndodhën nën rrënoja dhe dhimbjes për jetët e humbura gazetari Andi Qosja nuk i mban dot lotët teksa jep lajmin se një 13 vjeçare ndodhet prej më shumë se 24 orësh nën rrënoja.

 

Ndërkohë forcat e kërkim shpëtimit janë pozicionuar pranë pallatit ku janë gjetur dy viktimat e familjes Çupi.

 

Operacionet e kërkim shpëtimit gjithashtu janë fokusuar te shpëtimi i vajzës 13-vjeçare që ndodhet nën gërmadhat e pallatit në Thumanë.

 

Aktualisht nuk ka një numër bilanci të personave që rezultojnë të humbur.

Mjetet e ndihmës janë tashmë duke u bërë gati për ti arrdhur në ndihmë personave që kërkojnë të lënduar. Mjetet përdoren për zhbllokimin e dyerve, hapjen e rrënojave të banesave të shkatërruara.

 

Trupat e shpëtmit të Greqisë, forcat shqiptare janë në një operacionin shpëtimi në Thumanë, për gjetjen e 13-vjeçares.

TE TJERA

spot_img