Lajm shpresëdhënës, nxirren të gjallë nga rrënojat 22 persona

Pas gjithë kësaj situate të rënduar një lajm që jep shpresë është raportuar. Mësohet se 22 persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e ndërtesave të shembura në Durrës.

 

Ata janë nisur me urgjencë drejt spitalit, për të marrë ndihmë mjekësore, por nuk është dhënë asnjë lajm nëse janë jashtë rrezkut për jetën.

 

Tërmeti i fortë që goditi vendin në orët e para të mëngjesit të sotëm ka sjellë bilanc tragjik në vend. Deri më tani raportohet për 7 viktima, por ka edhe shumë persona të tjerë që ndodhen nën rrënoja.

 

Mësimi është pezulluar në gjithë vendin dhe po ashtu u lajmërua se janë nisur dhe ndihma nga Kosova.

TE TJERA