Studenti denoncon pedagogun: Na detyron të anëtarësohemi në FRESSH

288

Një student i Arkitekturës në Universitetin e Politeknikut në Tiranë ka denoncuar një skandal të rëndë në sistemin arsimor në Shqipëri.

Në një mesazh të dërguar në adresë të ish-kryeministri Berisha, studenti tregon se pedagogu Ermir Gjoka, i detyron të rinjtë që të anëtarësohen në FRESSH dhe bën propagandë politike brenda ambienteve të institucionit arsimor.

Sipas denoncuesit, e vetmja gjë që ta kesh mirë me pedagogun në fjalë është të bëhesh pjesë e FRESSH-it, ose të bësh kurse private me të.

Denoncimi i plotë:

Denoncon pedagogun se i detyron te anetaresohen ne FRESSH! sb

Pershendetje Z.Berisha

Jam student i arkitektures te universiteti politeknik.

Do doja te denoncoja nje petagog te arkitektura i quajtur Ermir Gjoka i cili po na rrjep z.Berisha

Po ju shkruaj se vetem ju keni mbetur shpresa e vetme per ne studentet e arkitektures

Ky petagog me arrogancen me te madhe na vjen ne ore te mesimit dhe tallet me ne na trajton si mjerez pavlere

E vetmja menyre qe ta kesh mire me petagogun Ermir Gjoka esht te rregjistrohesh te forumi socialist ose te besh kurse private me te.

Para 4 vitesh u be nje denoncim te faqja online e ministrise se arsimit dhe kur erdhi kontrollli nga ministria cuditerisht Ermir Gjokes nuk iu be nje kontroll dhe 2 petagogeve te tjere te lidhur me qeverine

Ju lutem z.Berisha na ndihmoni te ngrejme zerin pasi ora e mesimit ne lendet qe jep Ermir Gjoka esht bere politike

Gjith kohes levdrata per Edi Ramen dhe qeverine socialiste

Na shpetoni z.Berisha se jemi futur ne depresion sa vjen dita e marte dhe e merkur qe kemi mesim me te.