Denoncim/ Mjafton të jesh rilindas dhe bëhesh me tokë! Ja se çfarë ka ndodhur…

Një denoncim ka ardhur në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në faqen zyrtare të këtij të fundit, një qytetar shkruan se në Libofshë të Fierit të gjithë anëtarët e Partisë Socialiste po marrin tokë në mënyrë të paligjshme në Kodrat e Ardenicës me qira për 99 vite.

Teksa përmend emra, qytetari shkruan se “Ish kryetari komunës Naun Doko dhe bashkëshortja e tij Themie Doko administratore e kësaj komune aktualisht kanë bërë kasaphanë me këto toka”. Mes të tjerash denoncuesi shkruan se mjafton të jesh rilindas dhe bëhesh me tokë.

DENONCIMI TEK BERISHA

Toka ju rrembehet fermereve dhe u shperdahet anetareve te partise se Krimit!
Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb
Pershendetje z. BERISHA ! Partia socialiste ne Libofshe u ka dhene te gjithe pushtetareve dhe funksionareve te larte te Rilindjes, ne kodrat e Ardenices toke per 99 vjet. Ish kryetari komunes Naun Doko dhe bashkeshortja e tij Themie Doko administratore e kesaj komune aktualisht kane bere kasapane me keto toka.

Kane bere mbivendosje te tokave e kane dhene jashte cdo lloj kriteri sa spo dime se kush eshte toka jone qe e kemi me Ligjin 7501. Mjafton te jesh rilindas dhe behesh me toke e cte te doje qejfi. Keta rilindas po fusin njerezit e thjeshte ne hasmeri me njeri tjetrin, keta e kane vendin ne burg. Te lutem anonim

TE TJERA

spot_img