HYRJELAJMEBOTADiktatori 65 vjeçar i fundit në Evropë bëri të dashurën e...

Diktatori 65 vjeçar i fundit në Evropë bëri të dashurën e tij 22 vjeçare deputete (FOTO)

Ajo është vetëm 22 vjeçe, e lidhur me udhëheqësin 65-vjeçar të vendit, dhe tashmë i ka hyrë politikës. Maria Vasileviç është parë disa herë në publik me presidentin e Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko, pasi fitoi çmimin Miss Bjellorusia në Maj të vitit 2018.

 

Lukashenko, drejtues kooperative në kohën e komunizmit, është quajtur “Diktatori i fundit në Europë”, pasi ka që në vitin 1994 që e udhëheq Bjellorusinë me grusht të hekurt.

 

Politikanët e opozitës ndëshkohen sa herë që organizojnë protesta kundër regjimit dhe në zgjedhjet e fundit opozita nuk fitoi as edhe një post të vetëm në Parlament.

 

Megjithatë, një prej atyre vendeve u zu nga zonjusha Vasileviç, edhe pse nuk ka fare përvojë si politikane.

 

Pavarësisht 43 viteve diferencë moshe, kohët e fundit ata janë parë bashkë në shumë evenimente publike.

 

Foto:

 

 

TE TJERA

spot_img