Presidenti Meta duket se eshte rende, pershendet ushtarakish gardistin

182

Kamerat kanë kapur një moment të veçantë sot nga dalja e Presidentit të Republikës Ilir Meta nga Presidenca.

PUBLICITET

 

Para se të prononcohej për mediat, Kreu i Shtetit është ndalur para ushtarit të Gardës së Republikës dhe e ka nderuar me një përshëndetje ushtarake.

 

Mësohet se Meta i tha ushtarit të Gardës: “Ti do jesh ushtari i dytë në mbrojtje të Republikës se ushtari i parë do jem unë”.

 

Mjafton te pyese keshilltarin ushtarak ne Presidence qe t’i shpjegoje Metes se nje civil pa kapele, nuk mund te nderoje ushtarakisht nje efektiv me rroba ushtarake, qofte dhe gardist.

PUBLICITET