Ndahet nga jeta kengetari i njohur i muzikes popullore Shqiptare

Arti shqiptar është tronditur ditën e sotme nga lajmi i hidhur ndarjes nga jeta të këngëtarit të muzikës popullore dibrane, Sherif Dervishi.

 

Sherif Dervishi ishte një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike, popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore folklorike. Më datë 29 Janar 2014, Sherif Dervishi publikoi videoklipin “300 Djem 300 Duvakë”. Më datë 24 Shtator 2016, Musa Dauti & Sherif Dervishi publikojnë videoklipin “T’falet Kombi Ty Mirdite”. Lajmi për ndarjen nga jeta të Dervishit është bërë publik nga ish-deputetja Dhurata Çupi.

 

Ja postimi i Çupit:

Sherif Dervishi ka prekur zemrat e mijera Dibraneve dhe me gjerè. Artisti i shkelqyer ka humbur jeten sot. Vetem disa dite me pare ne nji ceremoni Dibrane mjaftoi nji kenge e tij dhe salla te brohoriste e gjitha.

 

Shume i respektuar nga qytetaret Dibrane. Paste dheun e lehte kengetari i dashur per te gjithe

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...