HYRJELAJMEBOTAPublikohen pamjet, profesori kapet “mat” duke nga cmuar nxënësen në shkollë (Foto)

Publikohen pamjet, profesori kapet “mat” duke nga cmuar nxënësen në shkollë (Foto)

Një profesor i shkollës së mesme në Ekuador, është kapur duke filmuar një nxënëse të shkollës në pjesët in time. Ndërkohë, që një skenë e tillë është filmuar nga një tjetër nxënës i kësaj klase.

 

Shefat e arsimit në Los Rios zbuluan se mësuesi është pezulluar nga puna në pritje të një hetimi të nivelit të lartë mbi pretendimet e nga cmimit se ksual.

 

Vendimi u dha pasi videot që tregonin se mësuesi mbante një telefon celular nën skajet e fustanit të nxënëses, bëri bujë të madhe edhe në rrjetet sociale, shkruan The Sun. Në video ai shihet duke përgatitur telefonin e tij celular dhe duke ulur krahun poshtë karriges së tij ndërsa nxënësja afrohet.

 

Ai telefonin e tij e afron afër shalëve të nxënëses dhe e lëvizë atë lart, ndërsa ajo qëndron në tryezën e tij duke mbajtur një libër shkollor.

 

Media lokale raporton se departamenti i arsimit ka “aktivizuar të gjitha protokollet e nevojshme” dhe po heton çështjen ndërsa mbështesin studentët e prekur.

 

Ministria e Arsimit është duke punuar për çështjen dhe ka ritheksuar se ata kanë një politikë me tolerancë zero ndaj nga cmimit se ksual.

TE TJERA

spot_img