HYRJELAJMEAKTUALITETBënë gjithë atë performancë por “I flakën si leckë e s’u dhanë...

Bënë gjithë atë performancë por “I flakën si leckë e s’u dhanë as ujë”, irritohet prindi i një prej fëmijëve që bënë koreografinë në stadium

erformanca e 500 fëmijëve përpara nisjes së ndeshjes Shqipërë-Francë, në “Air Albania Stadium”,

 

që u përurua pikërisht mbrëmjen e të dielës, ku ishte i pranishëm edhe kryeministri i vendit, Edi Rama, përkrah presidentit të FSHF, Armand Duka, por edhe numrit “1” të UEFA-s, Aleksandër Ceferin (pa harruar emra të tjerë të rëndësishëm dhe personazhe VIP) ishte padiskutim një risi këtu te ne.

 

Një mund i atyre fëmijëve që janë stërvitur për gati 3 muaj për të performuar thjesht 5-7 minuta. Por që, më pas, janë larguar nga stadiumi jo vetëm pa një shpërblim, pa një biletë ose mundësi për të ndjekur ndeshjen, por sidomos pa një pikë ujë…

 

TE TJERA

spot_img