HYRJELAJMEBOTAOrteku i frikshëm merr gjithçka që i del përpara, tmerrohen italianët (Video)

Orteku i frikshëm merr gjithçka që i del përpara, tmerrohen italianët (Video)

Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje dëbore të dendura prej disa ditësh.

 

Dje rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë një ortek i fuqishëm.

 

I pandalshëm, orteku merr gjithçka çfarë gjen përpara. Oretuku kalon mes për mes shtëpive turistike të Val Martellos.

 

Ju ftojmë të shikoni pamjet e ortekut:

TE TJERA

spot_img